ह्यायत रिजेन्सी होटलका कर्मचारीलाई पाँच बर्ष सम्म बेतलबी बिदा

पर्यटन बजार२५ मंसिर २०७७, बिहीबार मा प्रकाशित

ह्यायत रिजेन्सी होटलका कर्मचारीलाई पाँच बर्ष सम्म बेतलबी बिदा

मङ्सिर २५, काठमाण्डौ। तारागाँउ रेजेन्सी होटल्स लिमिटेड (ह्यायत) ले कर्मचारीहरुलाई ५ वर्ष सम्म बेतलबी विदामा पठाउने निर्णय गरेको छ । कोरोका कारण देखाउदै होटल व्यवस्थापनले २०७६ चैत्र ८ गतेबाट पूर्णरुपमा बन्द गरेको थियो ।

होटल व्यवस्थापनले अहिले पुनः संञ्चालनमा ल्याउने बारे कुनै यकिन गर्न नसकेको हुँदा प्रतिस्ठानमा भएको मौजुदा जनशक्ति, कर्मचारीहरुलाई दिदै आएको पारिश्रमिक लगायतका सुविधाहरु कटौती भएको जनाए हो । उक्त सुविधा प्रधान गर्न असमर्थ भएको कारण कर्मचारीहरु कटौती गर्ने उदेश्यले विषेश प्याकेज दिएर २०७७ कात्तिक ७ गते स्वेच्छिक अवकास योजना समेत आब्हान गरेका थियो । उक्त प्याकेज अनुसारको मापदण्ड भित्र पर्ने कर्मचारीहरुलाई साहि अनुसार स्वेच्छिक अवकास दिने बारे कम्पनीको सूचना सार्बजनिक गरेको छ ।

विश्वव्यापीरुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको कारण नेपालको पर्यटन व्यवसाय नराम्ररी प्रभावित भएको र यस्तो अबस्थामा विषेश गरी होटल क्षेत्रको व्यवसाय ठप्प भएको भन्दै हायात रेजेन्सी व्यवसाय पनि पूर्णरुपमा संचालन नहुने ब्यबस्थापनले जनाएको छ । यस होटलको मुख्य बजार रहेको भारत, चीन, अमेरिका, युरोप मध्य पूर्विय देशहरु लगायत अन्य मुलुकहरु पनि कोभिड १९ बाट आक्रान्त भएका छन् । ती मुलुकहरुबाट भविष्यमा पाहुनाहरुको आगमन हुने सम्भावना नरहने हुँदा होटल व्यवसाय पूर्ववत् सामान्य अबस्थामा आउन सक्ने कुनै स्थिति नभएको कम्पनीले जारी गरेको सूचनामा जनाएको छ ।

कोभिड १९ कारण आएको विषम परिस्थितिलाई मध्यनजर गर्दै यस होटलमा रहेका २ सय ८० कोठा मध्य आंशिक व्यवसाय संञ्चालनार्थ १ सय कोठा मात्र संचालनमा ल्याउन सकिने जनाएको छ । सो को लागि आवश्यक पर्ने जनशक्ति कर्मचारी वाहेक अन्य कामदार कर्मचारीहरुलाई सन् २०२१ जनवरी १ देखि लागु हुने गरी पहिलो पटक कम्तिमा दुई वर्षको लागि वेतलबी बिदामा पठाउने निर्णय गरिएको छ । सो समय पश्चात समेत व्यवसाय सामान्य अबस्थामा नआएमा अतिरिक्त ३ वर्ष बढाएर कुल ५ वर्ष सम्म बेतलबी विदामा पठाउने निर्णय भएको महाप्रबन्धक राजेश रामदासले जानकारी दिनु भएको छ । साथै बेतलबी बिदामा पठाइने कर्मचारीहरुको नामावली केही दिन भित्रै प्रकाशित गरिने पनि उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

Facebook Comment

छुटाउनुभयो कि?