पर्थम छहरे महोत्सव शुरू

पर्यटन बजार१७ फाल्गुन २०७७, सोमबार मा प्रकाशित

पर्थम छहरे महोत्सव शुरू


फागुन १७,काठमाडौँ। पर्थम छहरे (लिखु) महोत्सव र व्यापार मेला शुक्रबारदेखी सुरु भएको हो। नुवाकोट र रसुवा जिल्लामा धार्मिक, ऐतिहासिक र सांस्कृतिक मूल्यका स्थानहरुको प्रचार गर्न महोत्सव आयोजना गरिएको हो । महोत्सवले स्थानीय स्तरमा पनि आर्थिक लाभमा सहयोग पुर्‍याउँछ भने हिशाबले लगाइएको हो ।

महोत्सवको उद्घाटन नेपाली कांग्रेसका संयुक्त महासचिव डा प्रकाश शरण महतले गर्नु भएको थियो, यो महोत्सव र मेलाले नुवकोट र रसुवामा आर्थिक क्रियाकलापहरू पनि फस्टाउन मद्दत पुर्‍याउँछ, जसले समृद्धिलाई थप योगदान पुर्‍याउँछ।
त्यस्तै सभासद् बहादुरसिंह लामाले मध्य पहाडी राजमार्गको निर्माण, छहरे बजारदेखि काठमाडौं उपत्यकासम्म सडक जोड्न र सांस्कृतिक सम्पदाको संरक्षण तथा प्रवर्द्धन जस्ता विकास गतिविधिमा हुने बहसको राम्रो अवसर हुनसक्ने धारणा राख्नुभयो।

महोत्सवका सह आयोजकले ८ लाख रुपैयाँ महोत्सव र मेला चलाउन खर्च हुने जानकारी दिए।लिखू ग्रामीण नगरपालिकाका अध्यक्ष ध्रुवा श्रेष्ठले महोत्सव र मेलाले पर्यटन र व्यापारको संरक्षण र संस्कृति संरक्षणमा जोड दिएको बताउनुभयो।लिखु ग्रामीण नगरपालिका ६ को कुमल्थन्तीमा आयोजना हुने महोत्सव ८ दिनसम्म चलने छ। प्याराग्लाइडिंगको रूपमा साहसिक खेल पनि फेस्टिवलमा प्रबन्ध गरिएको छ।

Facebook Comment

छुटाउनुभयो कि?