त्रिशूली रिभर साइड रिसोर्टको स्काइरोप साइक्लिङ र जिपलाइनले पर्यटन विभागबाट मान्यता

पर्यटन बजार१६ भाद्र २०७९, बिहीबार मा प्रकाशित

त्रिशूली रिभर साइड रिसोर्टको स्काइरोप साइक्लिङ र जिपलाइनले पर्यटन विभागबाट मान्यता

भदौ १६ ,काठमाडौँ। रिभर साइड स्पा एण्ड रिट्रिट प्रा.ली द्वारा सञ्चालित त्रिशूली रिभर साइड रिसोर्टमा रहेको स्काइरोप साइक्लिङ र जिपलाइनले पर्यटन विभागबाट मान्यता प्राप्त गरेको छ ।

हलै रिसोर्टले जिपलाइन र स्काइरोप साइक्लिङको इजाजत पत्र (लाइसेन्स) पाएको रिसोर्टका सञ्चालक उद्धव कँडेलले जानकारी दिए । यस अगाडि पर्यटन विभागको निरीक्षण भ्रमण पछाडि पर्यटकहरूलाई सेवा दिँदै आएको कँडेलले बताए ।

‘एक दशकभन्दा लामो समयदेखि र्याफ्टिङ, क्यानोइङ, कायाकिङ सञ्चालन गर्दै आएका थियौँ । पछि जिपलाइन र स्काइरोप साइक्लिङ पनि सुरु गर्‍यौँ,’ कँडेल भन्छन् ‘नदी माथि नै स्काइरोप साइक्लिङ गर्न मिल्ने यो नै नेपालको पहिलो स्काइरोप साइक्लिङ हो । सञ्चालनमा आएको केही समयमै यी दुई साहसिक खेल हाम्रो रिसोर्टमा सञ्चालन गर्न पर्यटन विभागबाट इजाजत पत्र पाइसकेका छौँ ।’

काठमाडौँबाट सत्तरी किलोमिटर दुरीमा पृथ्वी राजमार्गको मलेखु नजिकै मालिङ्गामा रहेको यस रिसोर्टको स्काइरोप साइक्लिङमा २ वटा ट्रयाक छन् । एउटा ट्रयाकमा एक जना खेल्न मिल्छ भने अर्कोमा जोडी नै एकैसाथ खेल्न मिल्ने व्यवस्था गरिएको छ ।

दुई तर्फी दुरी तीन सय पचास मिटर रहेको साइक्लिङ खेल्न प्रतिव्यक्ति सात सय रुपैयाँ र फोटो भिडियोको लागि थप पाँच सय लाग्ने कँडेलले जानकारी दिए ।

रिसोर्टमा जिपलाइन पनि नदी पार गर्ने गरी नै बनाइएको छ । रिसोर्ट परिसरबाट जिपलाइन नदी पारी तर्फ ल्यान्डिङ हुन्छ । दुई सय मिटर लामो जिपलाइन खेल्न एक हजार रुपैयाँ र फोटो भिडियो बनाउन पाँच सय लाग्ने कँडेलले बताए ।

जिपलाइन गरेर नदी पार गर्ने पर्यटक स्काइ साइक्लिङ गरेर फर्कन सक्छन् । यो कम्बो प्याकेज बुकिङ गर्नेले विशेष छुट समेत पाउने उनी बताउँछन् ।

यस्तै, पर्यटकलाई थप सुविधा दिन जिपलाइनको ल्यान्डिङ तर्फ २५ वटा भिल्ला, टेन्टेड क्याम्प, स्पा, साउना, स्टिम, स्विमिङ पुल निर्माण भइरहेको छ । जिपलाइन र स्काइरोप साइक्लिङको लागत करिब २ करोड रहेको र आगामी दिनमा अन्य एड्भेन्चर गतिविधि थप्दै जाने उनी बताउँछन् ।

Facebook Comment

छुटाउनुभयो कि?