काठमाडौं उपत्यकासहित पहाडी जिल्लाहरुमा होली मनाइदै

पर्यटन बजार२२ फाल्गुन २०७९, सोमबार मा प्रकाशित

काठमाडौं उपत्यकासहित पहाडी जिल्लाहरुमा होली मनाइदै

फागुन २२,काठमाडौं ।  काठमाडौं उपत्यकासहित पहाडी जिल्लाहरुमा रंगहरुको पर्व होली आज हर्षोल्लासका साथ मनाइँदै छ । फागु अर्थात् होलीको अवसरमा सरकारले सार्वजनिक विदासमेत दिएको छ ।

हरेक वर्ष फाल्गुण शुक्ल पूर्णिमाको दिन पहाडी तथा हिमाली जिल्लामा र त्यसको भोलिपल्ट तराई तथा भित्री मधेसका जिल्लाहरूमा वसन्त ऋतुका अनेक रङहरूलाई प्रतिविम्बित गर्ने पर्वका रूपमा होली पर्व हर्षोल्लासपूर्वक मनाउने गरिन्छ ।

असत्यमाथि सत्यको, अन्यायमाथि न्यायको र दुराचारमाथि सदाचारको विजय भएको खुसियालीमा मनाइने होली पर्वमा सम्पूर्ण रिसराग परित्याग गरी प्रेमभाव र आत्मीयताका साथ आफन्तजन एवं साथीसङ्गीहरूसँग एकापसमा अबिर तथा रङ दलेर रमाइलो गर्ने परम्परा छ ।

Facebook Comment

छुटाउनुभयो कि?